close
دانلود آهنگ جدید
یو پی وی سی کرج - 92

یو پی وی سی کرج - 92

پنجره یو پی وی سی در کرج, پنجره یو پی وی سی در کرج, در و پنجره پنجره upvc، تعویض پنجره شیشه دوجداره، تولید پنجره، پنجره upvc کرج

فروش در پنجره دو جداره کرج
پنجره یو پی وی سی در کرج, پنجره یو پی وی سی در کرج, در و پنجره پنجره upvc، تعویض پنجره شیشه دوجداره، تولید پنجره، پنجره upvc کرج

 

روشهای صرفه جویی ازدرو پنجره دوجداره

اعمال اصلاحاتي در پوسته ساختمان، تجهيزات HVAC و سيستم‌‌هاي روشنايي و همچنين روش‌هاي راهبردي و نگهداري در اين فهرست پيشنهاد شده بودند.در اين فهرست، تكيه بسياري بر روي ساختمان‌هاي صنعتي و همچنين ملاحظات عمومي HVAC شده بود.اين فهرست در زمان خود به دليل ملاحظات انرژي آن دوران، با استقبال بسيار مناسبي روبه‌رو شد. تكيه بسيار بر روي ساختمان‌هاي صنعتي و همچنين ملاحظات عمومي موجود در آن زمان بود.امروزه نيز حفاظت از منابع انرژي و صرفه‌جويي در مصرف آن، يك اولويت اصلي براي مالكان ساختمان به شمار مي‌آيد، روندي كه به نظر مي‌رسد فراتر از موج به وجود آمده در مورد قيمت نفت، گاز و برق و همچنين عدم قطعيت تامين اين مواد، همچنان ادامه داشته باشد.هرچند فهرست سال 1975 داراي موارد صرفه‌جويي در انرژي بوده كه امروزه نيز همچنان داراي اعتبار است، اما اصلاحات بسياري نيز در هنر صرفه‌جويي در انرژي صورت گرفت.بديهي است كه اشاره به تمام موارد مرتبط با اين زمينه امكان‌پذير نيست و هدف از اين فهرست، تنها ارائه ايده‌اي از پيشرفت‌هاي در حال انجام در زمينه سيستم‌هاي داراي بازدهي انرژي بالا است، نه مستند ساختن تمام راه‌هاي صرفه‌جويي در انرژي.برخي از روش‌هاي قديمي مانند «تعمير پنجره‌هاي شكسته» از اين ليست حذف شده و در عوض يك بخش جديد با نام «شيوه‌هاي موثر» به اين فهرست اضافه شده‌اند.همچنين، فهرست مذكور جهت سهولت استفاده به بخش‌هاي فرعي تقسيم شده است. مهندسان بايستي موارد ذكر شده در اين فهرست را مورد ارزيابي قرار دهند تا اطمينان حاصل كنند كه اين روش‌ها، براي ساختمان‌هاي موردنظرشان مناسب و ايمن هستند.

شيوه‌هاي موثر    
1 - در برنامه‌هاي عملكردي فراتر از دستورالعمل‌هاي اجباري، به شكل داوطلبانه شركت كنيد.به عنوان نمونه‌اي از اين برنامه‌ها، مي‌توان برنامه «راهبري در طراحي انرژي و محيط‌زيست
LEED» اشاره كرد.
2 - اطمينان حاصل كنيد كه طراحي موجود با دستورالعمل‌هاي صرفه‌جويي در انرژي «در صورت قابل اعمال بودن» و يا استانداردهاي
ASHRAE تطابق داشته باشد.   
3 - مدارك بهره‌برداري و نگهداري سيستم را به روز نگاه داشته و مطمئن شويد كه كاركنان اين بخش داراي دانش فني لازم بوده، آموزش‌هاي لازم را دريافت كرده، اطلاعات لازم را در اختيار داشته و در وظايف خود به صورت فعال عمل مي‌كنند.
      
4 - اهدافي كه مورد مصرف و نياز به انرژي تدوين كرده و آنها را با پرسنل عملياتي در فواصل زماني مناسب مورد رديابي و بحث قرار دهيد.
         
5 - براي اينكه چرخه عمر ساختمان را در طول مراحل طراحي، ساخت و بهره‌برداري در ذهن داشته باشيد، به صورت گروهي عمل كنيد.
     
6 - به ساكنان ساختمان مورد درك و گزارش دادن كيفيت هواي داخل و مشكلات انرژي آموزش داده و روش‌هايي براي تشويق آنان در اين زمينه در نظر بگيريد.
       
7 - در بازنگري‌هاي عمومي و هم‌ارز طراحي براي آشنايي با دستورالعمل‌ها و استانداردها شركت كنيد.
8 - شركت در سازمان حرفه‌اي را تشويق كرده، آموزش‌هايي در مورد شيوه‌هاي تداوم‌پذير تدارك ببينيد، در نشريه‌هاي كيفيتي مشترك شويد و پايگاه‌هاي اينترنتي مفيد را نشانه‌گذاري كنيد.
ساختمان
پوسته ساختمان:به‌كارگيري پوسته‌هاي داراي كيفيت بالا و فضاهاي ارتقادهنده عايق‌كاري و همچنين مناطق تهويه‌اي ديگر، نفوذ هوا در ساختمان را به حداقل برسانيد آزمايش‌هايي را براي اطمينان از برآورده شدن معيارهاي طراحي مشخص كنيد.
      
از بيشترين مقادير عملي عايق‌كاري براي بام، ديوارها و شيشه‌هاي ساختمان بهره بگيريد.
تامين آسايش ساكنان و در عين حال حداكثر كاهش ممكن در اندازه سيستم‌هاي مكانيكي را لحاظ كنيد.
در ورودي ساختمان از درهاي خودكار يا گردان استفاده كنيد. مطابق توصيه
ASHRAE، استفاده از اين درهاي مي‌تواند در مقايسه با درهاي يك لنگه يا دو لنگه معمولي، تا 75درصد از نفوذ هوا در ساختمان بكاهد. 
از شيشه‌هاي دو سايه جداره پر شده با آرگون با پوشش مخصوص اعمال شده توسط كارخانه «ضريب سايه پايين» استفاده كنيد. از نورگيرها و يا سايبان‌ها جهت كمك به كاهش باز سرمايشي در طول ساعات اوج بار استفاده كنيد.
         
سعي كنيد تا حد امكان از سايه درختان و گياهان در اطراف ساختمان بهره بگيريد.
با استفاده از برنامه‌هاي نگهداري، ارتقاي جدي براي ورودي و پوسته ساختمان، مقاومت بدنه ساختمان را در مقابل نفوذ هوا حفظ كرده و بهبود بخشيد.

دانلود مقاله روشهای صرفه جویی از در و پنجره دوجداره

لینک دانلود

بازدید : 2665 سه شنبه 15 دي 1394 زمان : 3:0

پنجره ها در ساختمان

پنجره ها از مهمترين اجزاي ساختمان هستند. پنجره تامين كننده نور، گرما و زيبايي در ساختمان مي باشد و همچنين مي توان با باز و بسته كردن پنجره به محيط بيروني دسترسي داشت و ضمن تصفيه مناسب،هواي مطلوبي بدست آورد. البته اگر پنجره بطور صحيح ساخته و بكار گرفته نشود و يا در طراحي ساختمان ديدگاه هاي انرژي رعايت نشود و پنجره در موقعيت مناسب قرار نگيرد،عامل اصلي افت حرارتي و برودتي در فصول سرد و گرم سال مي شود.

از نظر ميزان مصرف انرژي پنجره اي كه مقاومت حرارتي آن بيشتر باشد مناسبتر است و بطور كمي ميزان مقاومت حرارتي  پنجره به عوامل زير بستگي دارد

1- نوع شيشه مورد استفاده (شيشه، پلاستيك، شيشه هاي با ضريب صدور انرژي پايين و شيشه هاي هوشمند)

2- تعداد لايه هاي شيشه موجود در پنجره (شيشه تك جداره، دو جداره و . . .)

3- ضخامت لايه هوايي ايجاد شده بين دو شيشه

4- مقاومت حرارتي يا ضريب هدايتي قاب پنجره

5- درزبندي و هوابندي در هنگام نصب

هر يك از پارامترهاي فوق نيز وابسته به مواد تشكيل دهنده، پنجره و كيفيت ساخت آن مي باشد.

پارامترهاي اساسي جهت دسته بندي پنجره ها از نظر كارائي انرژي :

نرخ نشت هوا (Air Leakage)

ضريب عبور نور(Visible Transmittance)

ضريب گرماي ورودي تابش خورشيد (Solar Heat Gain Coefficient)

ضريب انتقال حرارتي كلي ( U-Factor)

نرخ نشت هوا (Air Leakage) :

اتلاف حرارتي و گرماي خورشيد ورودي به ساختمان سبب جابجايي هوا از روزنه ها و درزهاي موجود در قسمت هاي مختلف پنجره مي شود. براي اين منظور به منظور مقايسه كارآيي پنجره ها از پارامتر نرخ نشت هوا (AL) استفاده مي شود. AL كمتر بيانگر جابجايي كمتر هوا از ميان درزهاي پنجره مي باشد.

برای دانلود کامل مقاله لینک زیر اقدام کنید

 

لینک دانلود

بازدید : 4066 دوشنبه 30 آذر 1394 زمان : 3:0
کارآفرینی کارگاه تولید درب پنجره پی وی سی

در این طرح به بررسی تولید درب و پنجره پی وی سی پرداخته شده است ، برای بررسی طرح از روش های آماری و اقتصادی و برآورد های مالی استفاده شده است ، این طرح شامل چهار فصل میباشد ، فصل اول به بیان کلیاتی از قبیل مقدمه ، تاریخچه ، مجوز های قانونی مورد نیاز ، وضعیت بازار ، میزان واردات و صادرات و ... پرداخته است ، فصل دوم به بیان روش انجام کار پرداخته است ، بازدید از واحد کاری مشابه ، نیروی انسانی ، نحوه تامین سرمایه و ... از جمله عناوین موجود در این فصل میباشد ، فصل سوم به بررسی طرح از دیدگاه اقتصادی پرداخته است ( طرح توجیهی یا ، عناوینی از قبیل نیروی انسانی مورد نیاز ، میزان سرمایه گذاری ، مواد اولیه مورد نیاز ، ماشین آلات مورد نیاز و ... از جمله عناوین موجود در این فصل میباشد ، در نهایت فصل چهارم به بیان نتیجه اجرای طرح می پردازد همانطوركه قبلاٌ نيزاشاره شد،محصول موردنظر دروپنجرههاي يازجنس PVC ميباشدكه دراين قسمت به تشريح بيشتر اين محصول پرداخته خواهدشد. چنانكه ميدانيم پنجره يكي ازعوامل مهم درتوليدبارسرمايشي و گرمايشي ساختمان است.انرژي انتقالي توسط پنجره ازنوع انتقال هدايتي،تشعشع يونفوذ هواي خارج مي باشد. روشهاي جديدساخت پنجره عوامل شرحداده شدهفوقرا تحت كنترل در آورده و نتيجتاً از اتلاف انرژي بيمورد ساختمان جلوگيري مينمايد. نكته مهم در انتقال نور درحد شفافيت آنهم راه باصرفه جويي درانتقال حرارت محيط خارج و داخل وهمچنين زيبايي آناست. پنجرهه اعمدتاٌ باضريب انتقال حرارت اكتسابي ومقدار نفوذ هوا ازدرزها مشخص ميشوند.سايرمشخصات پنجرهها ازجمله جنس قاب وساختآن نيزدرمرغوبيت پنجره مهم ميباشد. 

نام کامل طرح :

تولید درب و پنجره PVC

برای دانلود طرح تولیدی در پنجره پی وی سی لینک زیر دانلود کنید

لینک دانلود

بازدید : 4546 جمعه 20 آذر 1394 زمان : 3:0

عملكرد پلهاي حرارتي محل اتصال پنجره های نوین به ديوارهاي ساختماني با عايق حرارتي از خارج

جدارهاي نورگذر تك جداره، به دليل ضريب هدايت حرارت زياد داراي بيشترين ضريب انتقال حرارت، شيشه و ضخامت كم آن، در بين عناصر تشكيل دهنده پوسته خارجي ساختمان هستند. براي كاهش انتقال حرارت پنجره ها، لازم است از طرفي با بهره گيري از شيشه هاي چندجداره پوشش دار پر شده با گازهاي خاص، انتقال حرارت از بخش نورگذر پنجره به حداقل برسد و از طرف ديگر، تمهيدات لازم براي كاهش انتقال حرارت از قاب پنجره نيز در نظر گرفته شود، زيرا استفاده از شيشة دوجداره آلومينيومي يا فولادي) اثربخشي حرارتي با قاب فلزي ساده ( شيشه چندجداره را به طور محسوسي كاهش ميدهد. اين تأثير، زماني كه ابعاد پنجره كوچك است و يا وادارها و بازشوهاي متعددي در آن تعبيه شده است تشديد ميشود. پنجره سقفی دو جداره برای نور

راه حل مؤثري كه براي رفع اين مشكل ميتوان پيشنهاد كرد، استفاده از پروفيلهاي بهبوديافته است. در اين پروفيلها، با استفاده از موادي با ضريب هدايت ضريب انتقال حرارت، حرارت كم، نظير چوب و پيويسي، يا با بهره گيري از يك ساختار گرماشكن پروفيل، به حداقل ميرسد. با موادي نظير پليآميد در بخش مياني با توجه به لزوم عايق كاري حرارتي ديوارها و مشكلات ناشي از عدم رعايت اصول صحيح طراحي و اجرا، در سالهاي اخير، به اين موضوع به عنوان عاملي كه عملكرد حرارتي پوسته را تحت تأثير قرار ميدهد و ميتواند باعث ايجاد يا تشديد پلهاي حرارتي در جدارها گردد، توجه ويژهاي شده است.

كي از تحقيقات انجام شده در اين زمينه، بررسي پلهاي . در اين تحقيق، اتلاف حرارتي در ديوارها است  ناشي از پلهاي حرارتي شبكه هاي فلزي ديوار با استفاده از روشهاي اندازه گيري و محاسبات عددي به كمك نرمافزار رايانهاي تريسكو ارزيابي شده است. در تحقيق ديگري، يك 2 مدل سه بعدي براي تحليل پلهاي حرارتي در جدارهاي ، كه بيشتر براي تعيين پلهاي  ساختماني ارائه شده است . حرارتي ديوارهاي ساخته شده با بلوكهاي مجوف كاربرد دارد در زمينه عملكرد حرارتي پنجره ها، تحقيقات بيشتر به  و خصوصيات بررسي تأثير ابعاد و محل قرارگيري پنجره بر ميزان مصرف انرژي سالانه و  نوري شيشه ها حرارتي- بار حرارتي و سرمايي ساختمان معطوف شده است. مطالعات اندكي در زمينه انتقال حرارت از قاب پنجره و پلهاي حرارتي كشور، در اين زمينه سابقه پژوهشي وجود ندارد. در محل اتصال پنجره به ديوار صورت گرفته است و در داخل تحقيق حاضر با هدف يافتن راهحلهايي براي يك مشكل اساسي در الگوهاي اجرايي متداول در كشور انجام شده است. اين مشكل از كاربرد پيش قابهاي فولادي براي نصب انواع مختلف پنجره ها و نصب غير اصولي عايق حرارتي ناشي ميشود تخريب سريع مصالح، افزايش و باعث تشديد خوردگي، هزينه هاي اجرا، و همچنين ايجاد يا تشديد پلهاي حرارتي و . در اين موارد، افزايش ميزان انتقال حرارت خطر ميعان ميشود .  از پوسته خارجي ميتواند به 40 درصد برسد  براي بهبود عملكرد حرارتي پيشقاب، ميتوان به جاي كاربرد مقاطع فلزي از چارتراش چوبي استفاده كرد. روش ديگر، حذف پيش قاب و نصب مستقيم پنجره بر روي ديوار است كه نياز به فرهنگسازي در كشور دارد. در اين حالت، ضمن كاهش هزينه هاي اجرا، سرعت نصب نيز افزايش مييابد. در اين مقاله، به ارزيابي اثر استفاده از پيشقاب فولادي و چوبي و حذف آن، بر عملكرد حرارتي پنجرههاي داراي شيشه هاي دوجداره پرداخته ميشود. همچنين، پلهاي حرارتي با توجه محل قرارگيري پنجره و روش نصب، در ناشي از آن، مقاطع مختلف جدار مورد تحليل و بررسي قرار ميگيرد. ابتدا انتقال حرارت از قاب و شيشه آن محاسبه ميگردد، و سپس تعيين ميزانصب پنجره با قاب در ساختمانن انتقال حرارت مربوط به محل استقرار قاب حذف آن، با محاسبه ضريب انتقال حرارت خطي انجام ميشود. پنجره ها، در سه حالت استفاده از پيش قاب چوبي و فولادي و و تك تك مصالح مورد استفاده تيز شرح داده ميشود. مدلهاي درنظرگرفته شده،

مشخصات ديوار نمونه مورد بررسي براي انجام محاسبات مربوط به پلهاي حرارتي، روشهاي ، محاسبه ساده سازي شده و روشهاي پيشرفته عددي با استفاده از نر مافزارهاي گوناگوني نظير هيت  و  تي بي تريدي و تم مطرح ميباشد. در اين تحقيق با استفاده از این نرم افزار ترم انجام شده است

دانلود پروژه عملكرد پلهاي حرارتي محل اتصال پنجره های نوین به ديوارهاي ساختماني با عايق حرارتي از خارج

لینک دانلود

محقق

مهديه آبروش دانشجوي دكتري معماري، پرديس هنرهاي زيبا، دانشگاه تهران، تهران
بهروز محمدكاري استاديار فيزيك ساختمان، مركز تحقيقات ساختمان و مسكن، تهران

بازدید : 2978 سه شنبه 10 آذر 1394 زمان : 3:0

تعداد صفحات : 100

یو پی وی سی کرج
آمار سایت
 • کل مطالب : 396
 • افراد آنلاین : 1
 • آی پی امروز : 66
 • آی پی دیروز : 272
 • بازدید امروز : 448
 • باردید دیروز : 5,253
 • گوگل امروز : 3
 • گوگل دیروز : 84
 • بازدید هفته : 10,419
 • بازدید ماه : 47,020
 • بازدید سال : 564,534
 • بازدید کلی : 1,273,496